Meble, podobnie jak ubrania, urządzenia elektroniczne i wiele innych przedmiotów, można nabyć w różnych kolorach. W związku z tym poszczególne ich barwy są szczególnie pożądane w wybranych okresach. Jeśli chodzi o współczesność, nietrudno zauważyć, że istnieją konstrukcje, w zakup których szczególnie warto zainwestować, aby wyglądały korzystanie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Jeśli nie wiesz jednak, na które z nich powinieneś zwrócić swoją uwagę, nie martw się. Poniżej wymieniliśmy najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku, co znacznie ułatwi Ci pozyskanie tych najbardziej „na czasie”.

Z tego artykułu dowiesz się

 jakie są najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku, a także z czym najlepiej je połączyć, aby uzyskać pięknie wyglądające pomieszczenia.

Spis treści:

Najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku? Biały musi być jednym z nich!  

Czarne meble – z czym stworzą doskonałą kompozycję?

Szarość – barwa idealnie wpasowująca się w najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku

Podsumowanie

Najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku? Biały musi być jednym z nich!

Jeśli chodzi o najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku, jednym z nich jest bez wątpienia klasyczna biel. Barwa ta świetnie kontrastuje z ciemnymi elementami wyposażenia wnętrz oraz naturalnymi tonami drewna. Tego typu połączenia pozwalają w łatwy sposób uzyskać wyjątkowo eleganckie, a nierzadko wręcz luksusowe aranżacje. Poza tym należy pamiętać, że te charakteryzujące się białym kolorem wyglądają szczególnie korzystnie, gdy ich pobliżu znajdują się dodatki w jaskrawych barwach. Warto to wykorzystać, sięgając m.in. po czerwone poduszki, żółte lampy czy niebieskie zasłony. Inne odcienie świetnie współgrające z bielą to: granat, antracyt oraz grafit. Z jakich zaś materiałów powinny być wykonane modne obecnie białe meble? Dobrym wyborem będą drewniane artykuły – również ze szklanymi i metalowymi elementami.

.

Czarne meble – z czym stworzą doskonałą kompozycję?

Bardzo często w parze z bielą podąża czerń i nie inaczej wygląda to w przypadku najmodniejszych obecnie kolorów mebli. Jeżeli nie przepadasz za jasnymi barwami, możesz postawić na tę zdecydowanie najciemniejszą. Dlaczego warto to zrobić? Przede wszystkim ze względu na fakt, że pasuje ona doskonale do wielu innych. Mamy tu jednak na myśli zwłaszcza szarość, pomarańcz oraz czerwień. Konstrukcje pomalowane całkowicie lub w znacznej części na czarno dobrze jest zestawić m.in. z metalowymi dodatkami, np. dużymi donicami, zegarem bądź lampą. Poza tym na ciemnych komodach, stołach czy regałach można w atrakcyjny sposób wyeksponować rośliny, nadając wnętrzu jeszcze więcej przytulności.

Szarość – barwa idealnie wpasowująca się w najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku

Od ekspertów z zakresu wystroju wnętrz już od dłuższego czasu można usłyszeć, że wśród najmodniejszych kolorów mebli w 2023 roku znajduje się także szarość. To barwa charakterystyczna m.in. dla coraz bardziej popularnego w Polsce stylu skandynawskiego. Jak zapewne wiesz, cechują go przede wszystkim stonowane kolory, łączone ze sobą w taki sposób, by możliwe było uzyskanie interesującej kompozycji. Szare meble kojarzone są ponadto z elegancją i uniwersalnością. Śmiało można ustawić je w różnych pomieszczeniach: łazience, salonie czy sypialni. Pamiętaj także, że za sprawą ich koloru trudniej jest dostrzec na nich kurz, a także pył. Jeśli więc nie przepadasz za zbyt częstym sprzątaniem, meble o szarej barwie zdecydowanie powinny przypaść Ci do gustu.

Podsumowanie

Trzy najmodniejsze kolory mebli w 2023 roku, które wymieniliśmy powyżej, spodobają się zarówno zwolennikom bardziej nowoczesnych, jak i klasycznych stylów wnętrzarskich. Gdy zdecydujesz się nabyć konstrukcje w jednej z polecanych przez nas barw, chętnie Ci w tym pomożemy. W jaki sposób? Wystarczy, że skorzystasz z przygotowanej przez nas oferty. Znajdziesz w niej bez problemu białe, czarne i szare artykuły różnego rodzaju, wykonane z wysokiej jakości tworzyw. Dzięki temu długo zachowują swoją trwałość, a ich kolor prezentuje się świeżo nawet po wielu latach od dokonania zakupu.