Dotychczasowy wystrój Twojej sypialni przestał Ci odpowiadać, w związku czym postanowiłeś go zmienić? Metod na uzyskanie zadowalających efektów jest wiele, lecz ich różnorodność sprawia, że trudno samodzielnie wybrać tę najwłaściwszą. Z nami jednak dokonasz tego bez problemu. Wystarczy, że poznasz sposoby na urządzenie sypialni, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Każdy z nich idealnie wpasowuje się w obecne trendy modowe z zakresu wystroju wnętrz, dlatego koniecznie czytaj dalej.


Z tego artykułu dowiesz się:

 w jaki sposób możesz szybko i łatwo zmienić wygląd miejsca, w którym na co dzień sypiasz. Pomogą Ci w tym sposoby na urządzenie sypialni z naszej listy.

Spis treści:

Styl skandynawski – jak zgodnie z nim przygotować pokój do spania?

Klasyka i nowoczesność – sprawdzone sposoby na urządzenie sypialni

Boho i glamour – śmiałe sposoby na urządzenie sypialni

Podsumowanie

Styl skandynawski – jak zgodnie z nim przygotować pokój do spania?

Pierwszy z wyselekcjonowanych przez nas kilku sposobów na urządzenie sypialni to zaaranżowanie jej w zgodzie ze skandynawskim stylem. Czym się on charakteryzuje? Przede wszystkim minimalizmem, głównie jasnymi kolorami oraz elementami wyposażenia z naturalnych materiałów, np. drewna. Twój pokój sypialniany powinien więc posiadać np. białe lub szare ściany, z którymi bardzo dobrze wyglądać będą dodatki w pastelowych barwach, w tym poduszki, zasłony okienne czy dywan. Dobrze będzie również, jeśli zdecydujesz się wykorzystać wewnątrz swojej nowej sypialni dużo roślin.

Łóżka do salonu, minimalistyczna sypialnia

Klasyka i nowoczesność – sprawdzone sposoby na urządzenie sypialni

Klasyczny styl jest kolejnym, który warto rozważyć, jeśli chodzi o urządzanie sypialni. W celu uzyskania odpowiedniego efektu wystarczy sięgnąć po drewniane komody, łóżko czy szafy. Aby jednak nie tylko dobrze Ci służyły, ale też wyglądały maksymalnie atrakcyjnie, radzimy zestawić je z gustownymi tkaninami i ozdobnymi dekoracjami. Mogą to być zatem, np. aksamitne zasłony i szklany żyrandol. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, gdy zadbasz o to, by w Twojej sypialni nie zabrakło stylowych lamp – zwłaszcza tych stojących.

Wiadomo powszechnie, że przeciwieństwem klasycznych rozwiązań są nowoczesne. Warto więc pamiętać o tym również przed przystąpieniem do urządzania pokoju, w którym zamierzasz wypoczywać. Obecnie rozumiany modernizm wnętrzarski wiąże się nierozerwalnie głównie z funkcjonalnością i prostym designem elementów wyposażenia pomieszczeń. Możesz więc bezpiecznie sięgnąć, np. po meble drewniane charakteryzujące się nieskomplikowanym kształtem, bez zbędnych ozdobników. Oprócz łóżka będą to: stolik nocny, fotel czy komoda. Trzeci (nowoczesny) z pięciu sposobów na urządzenie sypialni cechuje także, coraz bardziej popularne w naszym kraju, oświetlenie typu LED.

minimalistyczna sypialnia

Boho i glamour – śmiałe sposoby na urządzenie sypialni

Boho to kolejny styl, który warto mieć na uwadze, przygotowując się do zmiany wyglądu sypialni. Wyróżnia go śmiałe łączenie różnych wzorów i kolorów, mające na celu uzyskanie nieco szalonej, ale zarazem ciepłej przestrzeni. Na łóżku nie powinno więc zabraknąć kolorowych poduszek, a na podłodze – rzucającego się w oczy dywanu. Radzimy również znaleźć odpowiednie miejsce dla drewnianych szaf, regałów i innych mebli, które na pewno świetnie będą wyglądać w parze ze wszelkiego rodzaju naturalnymi dodatkami. 

Pięć sposobów na urządzenie sypialni uzupełnia na naszej liście zaaranżowanie jej w stylu glamour. Co to oznacza w praktyce? Wykorzystanie elementów, których jakość wykonania oraz wygląd jednoznacznie kojarzą się już nie z elegancją, lecz przepychem i blaskiem. Ściany warto pomalować na ciemne kolory, a pomiędzy nimi ulokować elementy wyposażenia w kolorze złota czy srebra. Idealny wybór stanowią drewniane meble z bogatymi zdobieniami w postaci szkła. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie więc m.in. szeroka szafa z lustrem.

Podsumowanie

Zauważyłeś zapewne, że w przypadku każdego z zaproponowanych przez nas pięciu sposobów na urządzenie sypialni dużą rolę odgrywają meble. Gdy więc zechcesz dokonać ich zakupu, pamiętaj, że zrobisz to szybko i wygodnie, korzystając z naszej oferty. Znajdziesz w niej artykuły wysokiej jakości i trafiające idealnie w gusta zwolenników różnych stylów wnętrzarskich. Sprawdź!

Powiązane wpisy