Drewniane meble łazienkowe, jak sama ich nazwa wskazuje, są przeznaczone do korzystania z nich w pomieszczeniu służącym do dbania w nim o własną higienę. Każdy powinien zatem wiedzieć, że wymagają one odpowiedniej ochrony przed wybranymi efektami zażywania w ich pobliżu regularnych kąpieli czy korzystania z prysznica. Wśród nich należy wymienić przede wszystkim dość niebezpieczną wilgoć. Z doświadczenia wiemy, że mało kto potrafi zapobiegać skutkom jej występowania na meblach z drewna, dlatego dziś przedstawiamy najlepsze metody na radzenie sobie z tym problemem

Z tego artykułu dowiesz się

jak skutecznie chronić drewniane meble łazienkowe przed wilgocią, która może negatywnie wpłynąć zarówno na ich wygląd, jak i kondycję.

SPIS TREŚCI

Dlaczego meble do łazienki skorzystają na jej wietrzeniu?

Drewniane meble łazienkowe – zadbaj o ich impregnację.

Gdzie kupić najbardziej odporne na wilgoć meble drewniane łazienkowe?

Dlaczego meble do łazienki skorzystają na jej wietrzeniu?

Zdecydowanie lepiej jest się skupić na zwalczaniu skutków wilgoci, niż próbować ją całkowicie wyeliminować. Jest to normalne, że pojawia się ona w łazience, pomieszczeniu, gdzie często dochodzi do intensywnego parowania.Co należy zatem robić? Przede wszystkim pamiętaj o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym codziennie kąpiesz się lub bierzesz prysznic. Zawsze po zakończeniu tych czynności otwieraj okno. Jeśli zaś brakuje go w Twojej łazience, nie zamykaj szczelnie drzwi. Odpowiednia wentylacja sprawi, że para wodna szybciej wydostanie się z pomieszczenia, w którym powstała. To z kolei spowoduje, że nie zdąży osiąść na meblach lub jedynie w niedużej ilości.

Gdy pomimo dokładnego wietrzenia łazienki po każdej kąpieli lub prysznicu zauważysz na szafkach czy stoliku drobne kropelki, staraj się usunąć jej jak najprędzej. Wszelkiego rodzaju plamy i kałuże – nawet te najmniejsze – niekorzystnie oddziałują na drewniane meble łazienkowe, dlatego należy zadbać o ich suchość. W tym celu wystarczy jedynie przetrzeć je szmatką z delikatnego materiału, np. mikrofibry. Zajmie to tylko chwilę, a na pewno pozwoli Ci znacznie dłużej cieszyć się pięknym wyglądem wyposażenia Twojej łazienki.

Drewniane meble łazienkowe – zadbaj o ich impregnację

Zależy Ci na tym, by meble ulokowane w łazience jak najdłużej zachowały swoją atrakcyjność wizualną i nienaganny stan? Zadbaj więc o ich odpowiednią impregnację. W sklepach budowlanych (stacjonarnych i internetowych) bez trudu znajdziesz służące do jej przeprowadzenia środki. Najczęściej są to specjalne oleje. Zalecaną przez producenta ilość produktu zdołasz nanieść na swoje meble za pomocą zwykłego pędzla do malowania. To wystarczy, by zyskały one dodatkową warstwę ochronną, stanowiącą trudną do złamania dla wilgoci barierę.

Ostatnia z naszych rad, jeśli chodzi o zabezpieczanie drewnianych mebli łazienkowych, jest najprostsza. Brzmi następująco: uważaj na nie, gdy wykonujesz określone czynności higieniczne i pielęgnacyjne w ich pobliżu. Jeśli pluskasz się w wannie, spraw, by obecna w niej woda nie wydostawała się na zewnątrz, np. w wyniku wykonywania zbyt gwałtownych ruchów. Podczas korzystania z prysznica również staraj się nie doprowadzać do występowania takiego efektu. Podobnie zresztą jak w czasie golenia na mokro, do przeprowadzania którego też przecież potrzebne jest wypełnienie umywalki pewną ilością dobrze rozgrzanej cieczy. Gdy już zamoczysz w niej brzytwę lub maszynkę, unikaj mocnego strzepywania z niej kropelek wody, co często skutkuje ich osiadaniem na meblach.

Gdzie kupić najbardziej odporne na wilgoć meble drewniane łazienkowe?

Dbanie o drewniane meble łazienkowe w taki sposób, by nie ulegały regularnemu zawilgoceniu – jak widzisz – nie jest szczególnie trudne i kosztowne. Poza stosowaniem się do naszych rad, pamiętaj też zawsze o kupowaniu tego rodzaju konstrukcji, biorąc pod uwagę ich jakość wykonania. Wysokiej wytrzymałości zdecydowanie nie można odmówić artykułom z naszej oferty. Znajdziesz w niej meble nie tylko do łazienki, ale też innych pomieszczeń. Wszystkie są dostępne w różnych wariantach wymiarowych i kolorystycznych, dlatego na pewno zdołasz pozyskać dokładnie takie, jakich potrzebujesz.